خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پی 98 مکانیزه ترین ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین، ویژه دانشجویان ، برنامه نویسان و سایر کاربران ایرانی که شامل :

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ،

ثبت نام آزمون های دانشجویی ، فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

این مجموعه نظر به استقبال کاربران ایرانی برای خرید و سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال هم چون بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و .. و عدم دسترسی آنها به اکسچنجر های بین المللی امکان خرید و فروش این دسته از محصولات را نیر برای کاربران ایرانی فراهم نموده است

ممنوعیت خرید بیت کوین با کارت های اعتباری توسط بانک های بزرگ دنیا

ممنوعیت خرید بیت کوین با کارت های اعتباری توسط بانک های بزرگ دنیا
۴٫۷ (۹۳٫۳۳%) ۳ votes

اکثر بانک های صادرکننده کارت های اعتباری در ایالات متحده آمریکا، هرگونه خرید و فروش بیت کوین و یا دیگر ارزهای رمزپایه توسط کارت های اعتباری را ممنوع اعلام کرد. ممنوعیت خرید بیت کوین با کارت های اعتباری در پی کاهش ریسک های مالی و قانونی اعمال شد. روز جمعه بود که بانک ملی آمریکا، خرید و فروش ارزهای رمزپایه توسط کارت های اعتباری را ممنوع اعلام کرد. شرکت خدمات مالی و بانکی جی پی مورگان نیز چنین محدودیت هایی را اعمال کرده است.

در همین رابطه، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکا، سیتی گروپ نیز اعلام کرده است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط کارت های اعتباری این بانک متوقف شده است. شرکت های مالی و بانکداری دیگر نیز هم چون کپیتال وان و دیسکاور، محدودیت هایی مشابه را اعمال کرده اند. بنابراین، می توان نتیجه گرفت که پنج بانک اصلی آمریکا که صادر کننده انواع کارت های اعتباری بوده اند، با اعمال قانون ممنوعیت خرید بیت کوین ، قدم اول را در این زمینه برداشته اند.

در خصوص این محدودیت باید گفت که این اقدامات، به نفع خود بانک های آمریکاست، زیرا از بدهکار کردن سرمایه گذاران نسبت به خود، جلوگیری خواهند کرد. بر اساس آخرین گزارش‌ها، سرمایه گذاران خرده فروش، به دلیل اشتیاق زیاد خود نسبت به خرید بیت کوین، اقدام به خرید بیت کوین با کارت های اعتباری کرده اند که بیشتر از توان مالی شان بوده است. در حال حاضر که قیمت بیت کوین با سقوطی چشم گیر مواجه شده است، این سرمایه گذاران متضرر شده اند و نمی توانند بدهی بانکی خود را بازپرداخت کنند. گذشته از این، بانک های آمریکا، این محدودیت را اعمال کردند تا از مواردی همچون پول شویی، جلوگیری کند، چراکه خرید بیت کوین توسط مشتری، با استفاده از کارت های اعتباری صورت می‌گیرد.

ممنوعیت خرید بیت کوین ، می تواند باعث کاهش هرچه بیشتر ارزش بیت کوین شود و این باعث شد تا خریداران از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین خودداری کنند. بیت کوین که در ماه دسامبر، حدود ۲۰۰۰۰ هزار دلار معامله می شد، هم اکنون، به ارزشی بالغ بر ۸۵۰۰ هزار دلار سقوط کرده است.

اگرچه که ممنوعیت خرید بیت کوین توسط کارت های اعتباری برای بسیاری از سرمایه گذاران خبر ناخوشایندی محسوب می شود، اما اعمال این قوانین محدود کننده در طولانی مدت، نتایج مثبتی خواهد داشت، نتایجی همچون کمتر شدن کلاه برداری های آنلاین. به طور کلی، این محدودیت ها، جنبه‌ی مثبت و منفی دارد که البته جنبه‌ی منفی آن بیشتر از جنبه‌ی مثبت آن است.

نظر شما

2 Comments on "ممنوعیت خرید بیت کوین با کارت های اعتباری توسط بانک های بزرگ دنیا"

avatar
newest oldest most voted
Airshod
Guest

کمک میخوام. پول دارم میخوام اتریوم بخرم
اتر ارزون از کجا بگیرم ؟

آرتین
Admin

این ممنوعیتشون چه فرقی به حال ما میکنه 😐